Witaj na stronie O mnie.
Nazywam się Przemysław Knycz.
Studia medyczne na kierunku fizjoterapia ukończyłem w 2018 roku obroną pracy Borelioza jako skomplikowany problem diagnostyczno-terapeutyczny. W toku studiów odkryłem, że moje problemy zdrowotne są związane z przewlekłym stanem boreliozy. Ugryzienie kleszcza wystąpiło w latach 90 poprzedniego wieku na Mazurach, nie miałem rumienia, nie miałem “klasycznych” objawów tej choroby.
Poniższe zdjęcie jest z kadru filmu promocyjnego firmy, której byłem współwłaścicielem w 2012 roku.
Pamiętam jak dziś objawy niedoczynności tarczycy
zimne ręce, nogi, nos czy czoło – uczucie chłodu nawet w gorące, letnie dni. Bóle kręgosłupa i częste migreny towarzyszyły jeszcze zanim nastąpiła niedoczynność. Mój “zestaw startowy dnia składał” się ze sterydów na astmę, leków na nadciśnienie oraz środków przeciwbólowych.
Pozbywając się w sposób skuteczny źródła moich problemów, czyli boreliozy – wszystkie “choroby”, które nabyłem w toku swego życia – zniknęły samoistnie.
Zachęcam Cię drogi czytelniku do zgłębienia
wiedzy w temacie Boreliozy i współinfekcji.
Na tej stronie znajdziesz moje publikacje
związane z tą chorobą.
W dziale Publikacje znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
Trzymam kciuki za Twoją drogę do zdrowia!
Przemysław S. Knycz
Nie bez powodów borelioza z Lyme jest zwana „wielkim imitatorem”.
Wydaje się, że zasadnym byłoby poważne zastanowienie się, czy przewlekłe przypadki, szczególnie słabo reagujące na prowadzone leczenie, nie są ukrytą boreliozą czy jej współinfekcjami.
Należy poddać otwartej dyskusji trzy pytania.
1) Czy w związku z szerokim obrazem manifestacji zakażenia chorobą z Lyme istnieje jakikolwiek schemat czy algorytm postępowania, szczególnie jeśli nie ma charakterystycznych objawów, które
zostały przedstawione w części pierwszej lub występują inne, niespecyficzne, nie powiązane jeszcze z tego typu zakażeniem?
2) Czy nie warto zainteresować lekarzy
pierwszego kontaktu oraz fizjoterapeutów kwestionariuszem Horowitza, który da sygnał prowadzącemu pacjenta, by go skierować na właściwą terapię, gdyby aktualne leczenie
okazało się nieskuteczne lub jego efekty byłby krótkotrwałe?
3) Czy w przypadku podejrzenia infekcji boreliozą lub jej współinfekcjami nie powinno się badać klas IgM oraz IgG testem Western Blot wraz z panelem współinfekcji, co pozwoliłoby ustalić źródło problemów zdrowotnych pacjenta?